Dziś jest: Środa, 19 czerwiec 2019, imieniny obchodzą: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Drużyna piłkarska


 

W skład personelu wychowawczego wchodzą wychowawcy, którzy nie tylko potrafią grać w piłkę nożną, ale i posiadają uprawnienia do prowadzenia piłkarskich zajęć sportowych. To pozwoliło na wyodrębnienie wśród wychowanków drużyny, która została objęta specjalnym programem treningowym. Zwieńczeniem tych zajęć są rozgrywane mecze z innymi placówkami podobnego typu lub szkołami. Solidna praca zaowocowała tym, że po pierwszym spotkaniu remisowym następne były już tylko wygrane i to z przeciwnikami teoretycznie znacznie silniejszymi. Włączenie wychowanków do drużyny wiązało się nie tylko z doskonaleniem technicznych umiejętności, ale także z wieloma innymi wartościami, które poprzez grę były wytwarzane lub umacniane w wychowanku. Należy tu wspomnieć o niektórych z nich:

  • Systematyczność treningów - wyrobienie nawyków systematyczności staję się bardzo ważną cechą człowieka dorosłego, który pragnie cokolwiek osiągnąć w życiu. Zajęcia ukazywały zasadność systematyczności nawet w chwilach zniechęcenia, zmęczenia, itp.
  • Konieczność ponoszenia wysiłku fizycznego - praca zawsze wiąże się z wysiłkiem. Dotychczasowe życie wychowanków było często pozbawione wysiłku włożonego we właściwą pracę. Treningi ukazują im, że praca i wysiłek są konieczne do tego, by moc się cieszyć zwycięstwem. Ta prawidłowość świadomie lub mnie świadomie zostaje przeniesiona w inne sfery życia, co staję się bardzo pożądanym zjawiskiem.
  • Umiejętność gry i pracy w zespole - wychowankowie w znacznej części przejawiają skłonności egoistyczne. Gra zespołowa wymusza dostrzeganie drugiego człowieka i wspólne dążenie do osiągnięcia celu. Wychowankowie SOW nie tylko zaczęli grać dość dobrze zespołowa, ale i podczas gry stopniowo wyzbywali się zbędnych wyzwisk i uniesień nerwowych. Dostrzeżenie przez wychowanka korzyści z pracy zespołowej i przeniesienie jaj zasad w życie codzienne może zaowocować bardzo właściwym odnajdowaniem się w grupie i wspólnym dążeniem do osiągnięcia zamierzonego celu.