Dziś jest: Niedziela, 19 maj 2019, imieniny obchodzą: Celestyny, Iwony, Piotra

Koncert Winter Orchestra Workshop w Różanymstoku ZDJĘCIA

kuba @ 13 / 02 / 2017


Już po raz drugi w naszym Ośrodku odbył się koncert WOW ! Sala była wypełniona po brzegi a wydarzenie odbywło się pod Honorowym Patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko

Już po raz trzeci w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku odbywają się warsztaty muzyczne, w których biorą udział uczestnicy z całego województwa podlaskiego, a także z innych regionów Polski.

Młodzież grająca na instrumentach tworzy wspólnie ponad 100-osobową estradową orkiestrę dętą. Warsztaty poprowadzi wybitny włoski dyrygent Andrea Loss, wraz z białostockimi pedagogami i muzykami Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Warsztaty cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Integrują młodzież z różnych środowisk muzycznych. W wydarzeniu biorą udział uczniowie szkół muzycznych, a także członkowie kilku podlaskich orkiestr dętych. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne.

Muzycy uczestniczą w codziennych, kilkugodzinnych próbach całej orkiestry i w sekcjach instrumentalnych.

W tegorocznym, bogatym repertuarze znalazła się muzyka z różnych stron świata, muzyka filmowa (James Bond) i musicalowa (Upiór w Operze). Podczas koncertów można zobaczyć i usłyszeć nie tylko grupę instrumentów dętych drewnianych i blaszanych, lecz także całą rodzinę instrumentów perkusyjnych, wiolonczele, kontrabasy oraz fortepian, harfę i organy.

Program:

1. Saverio Mercadante – Omaggio a Bellini
2. Luciano Feliciani – Old Folk Songs from Iceland
3. Lloyd Webber – Upiór w operze
4. Franco Cesarini – Variations on a French Folk Song
5. Bond… James Bond
6. Arturo Márquez – Danzón nr 2
7. Hardy Mertens – Take a Walk

Dziś Maestro Andrea Loss wraz z orkiestrą wystąpili z Koncertem Galowym w Sali Widowiskowej Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Różanymstoku. Wydarzenie honorowym patronatem objął Starosty Sokólskiego Piotra Rećko. Jest to kolejny koncert WOW w Różanymstoku. Zarówno zeszłoroczne jak i dzisiejsze wydarzenie cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Sala koncertowa Drapieżnika była wypełniona po brzegi.Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Organizatorem warsztatów jest Białostocka Fundacja Pro Musica we współpracy ze Stowarzyszeniem Artystycznym „Pro Musica” oraz Zespołem Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku.

Koncerty:

Koncert Galowy, 12.02.2017, godz. 13:00, Sala Widowiskowa Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Różanymstoku
Koncert Finałowy, 13.02.2017, godz. 19:00, Sala Koncertowa OiFP, ul. Podleśna 2, Białystok
Koncert Walentynkowy, 14.02. 2017, godz. 19:00, Sala Koncertowa OiFP, ul. Podleśna 2, Białystok.

Patrycja A. Zalewska
Wydział Rozwoju i Promocji

Starostwo Powiatowe w Sokółce