Dziś jest: Piątek, 26 kwiecień 2019, imieniny obchodzą: Marii, Marzeny, Ryszarda

Przetwornik

sosna @ 01 / 06 / 2017


Artyści naszych szkół (MOW - MOS) wzięli udział w ogólnopolskim przeglądzie twórczości

W dniach 21-23 maja 2017 roku w Policach koło Szczecina odbył się VI Przetwornik, który jest corocznym, ogólnopolskim spotkaniem i przeglądem twórczości młodzieży z Ośrodków Wychowawczych i Ośrodków Socjoterapii. Ogólnopolski Przegląd Twórczości Młodzieży organizowany przez Fundację Akademia Młodzieży zgromadził blisko 200 uczestników. Byli nimi podopieczni Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Socjoterapeutycznych z Trzebieży, Szczecina, Warszawy, Wrocławia, Czuchowa, Trzcińca, Czaplinka, Rzepczyna i Ryszewka, Różanegostoku.

Program PRZETWORNIKA obejmował m.in. prezentacje sceniczne młodzieży: występy zespołów muzycznych, spektakle teatralne, skecze kabaretowe, pokazy tańca, prezentacje teledysków oraz wystawę rękodzieła, prac plastycznych i fotografii młodzieży. PRZETWORNIK nie ma formuły konkursowej. Uczestnicy sami dokonują oceny sowich prezentacji, wskazując rówieśnikom co szczególnie podobało się im w wystawianych prezentacjach. Osobną ocenę prezentacji przygotowuje też zespól ekspertów. Ważną częścią PRZETWORNIKA są też spotkania uczestników ze znanymi artystami (w tym roku był to raper B.R.O.) i udział w ich występach.

W tym roku swoją twórczość na festiwalu prezentowali również nasi wychowankowie. Grupa „Cyrkplozja” z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego oraz grupa „Art -STOK” z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii.

Grupa „Cyrklplozja” zaprezentowała ogniowy spektakl, który był zwieńczeniem I dnia festiwalu. Damian Antosiak z „Cyrkplozji” miał także solowy występ, na którym zaprezentował pokaz magii i iluzji, który wywołał wielki aplauz publiczności. Grupa „Art-STOK” przedstawiła publiczności pokaz cyrkowo – żonglerski oraz występ na szarfie akrobatycznej.

Indywidualny występ miał też nasz wychowanek Marceli Kalinowki – twórca hip - hop z SOW pod pseudonimem Kalin Z.B.I.B, który zaśpiewał swoje autorskie piosenki. Kalin zebrał gromkie brawa, nawiązał wiele pozytywnych znajomości oraz miał okazję wymienić się doświadczeniami z jego rówieśnikami którzy także tworzą muzykę hip – hop. Reakcja publiczności i późniejsze komentarze dotyczące występów były bardzo pozytywne. Uczestnicy festiwalu wzięli również udział w kręceniu teledysku znanego rapera B.R.O., który będziemy mogli zobaczyć niebawem.

LINK -> https://www.youtube.com/watch?v=qPU-Np0tD6Q