Projekt „Oby młodzież- Sztuka zaangażowana”

Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach
13 stycznia 2020
Nowe numery telefonów
11 września 2020

Projekt „Oby młodzież- Sztuka zaangażowana

W bieżącym roku szkolnym w placówce realizujemy projekt „Oby Młodzież. Sztuka Zaangażowania” program Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Celem naszych działań było dokonanie twórczej diagnozy środowiska lokalnego oraz zaprojektowanie i wykonanie tych działań w przestrzeni publicznej, które dotyczyłoby zdiagnozowanych problemów.

Wraz z zespołem wychowanków MOS, podjęliśmy ważny temat – uzależnień. Problem ten zdefiniowaliśmy szeroko, ujmując tu uzależnienia od wszelkich substancji psychoaktywnych, ale też internetu, opinii publicznej, na systemie w którym jesteśmy – kończąc.

Postanowiliśmy zaprezentować pokaz z dziedziny sztuki Nowego Cyrku – Fire show „ Masz wybór”, w którym główny bohater zmaga się z codziennością, zaplątany w sieć przyzwyczajeń, schematów. Zależny od systemu, opinii, które wpływają na codzienność i generują wolność. Co pozwala nam na wyjście z wszelkich przyzwyczajeń, uzależnień? Jakie odpowiedzi padają: Pasja, Miłość, Przyjaźń, Wiara.

Od października pracujemy nad finałowym pokazem, szlifując umiejętności z dziedziny Fire Show, ale również rozmawiamy, omawiamy, dyskutujemy. Przebyliśmy szkolenie w Wildze, gdzie pod kierunkiem zespołu Centrum Edukacji Obywatelskiej, uczyliśmy się , jak krok po kroku realizować projekt. Działamy pod kierunkiem naszej mentorki pani Małgorzaty Minchberg.

Na Finał chcemy zaprosić młodzież i pracowników SOW i MOS. Aby trafić do jak największej publiczności ustaliliśmy termin pokazu podczas Zjazdu Rodziców, aby móc zaprezentować spektakl Rodzinom Wychowanków. Chcemy zaprosić lokalną społeczność, wyjść na zewnątrz i jeszcze raz przypomnieć, że wszyscy, jako ludzie jesteśmy różni i wyjątkowi, ale łączy nas bardzo wiele, między innymi to, że codziennie każdy z nas dokonuje wyborów, dzięki którym nasze życie toczy się w określonym kierunku. Może warto wsłuchać się w siebie i rozejrzeć dookoła, by nie wpaść w pułapkę uzależnień i właściwie ustalić priorytety….

Serdecznie zapraszamy na spektakl ogniowy o tematyce profilaktycznej „Masz wybór” w wykonaniu młodzieży z MOS w Różanymstoku w dniu 14 marca 2020.

Komentarze są wyłączone.